×
Wednesday, September 27, 2023

Tërmeti, Komisioni Europian dhuron 15 mln euro për Shqipërinë

December 5, 2019Komisioni Europian do i japë Shqipërisë një ndihmë prej 15 milionë eurosh pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona. Lajmin e bëri të ditur, presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen, e cila deklaroi se BE ështe në solidaritet të plotë me popullin shqiptar.

“BE është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. Kemi vendosur për zhvillimin e një konference të përbashkët donatorësh” u shpreh Von der Leyen.

Shqipëria ka qënë në vëmendjen e shumë vendeve të botës të cilat janë solidarizuar dhe kanë dhënë konrtibutin e tyre që vendi ynë të kalojë më lehtë situatën dramatike.

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments