×
Saturday, October 23, 2021
Sociale

Një atmosferë e gëzueshme ndihet në sheshin Skënderbej me organizimin e panairit “shijo produktet lokale” ku marrin pjesë më shumë

October 22, 2021

Sociale

Pas mbledhjes së qeverisë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu ka treguar se do të rritet dy herë

October 22, 2021

Sociale

Kryeministri francez Jean Castex deklaroi se për shkak të rritjes rekorde të çmimeve të karburantit dhe gazit natyror, do të

October 22, 2021

Në shtetet e Ballkanit Perëndimor kohët e fundit është shënuar rritje e çmimit të naftës dhe të benzinës. Më poshtë

October 17, 2021

Rreth 100 milionë qytetarë në Bashkimin Evropian u përballën me rrezikun e varfërisë vitin e kaluar. Zyra Evropiane e Statistikave

October 16, 2021

Lidhjet e gj akut mes personazheve të njohur janë gjithmonë edhe më të shpeshta. Më e fundit që ka rënë

October 16, 2021

Kriza e energjisë dhe produkteve ushqimore në Britaninë e Madhe po thellohet për shkak të rritjes së çmimeve dhe ngecjes

October 14, 2021

Për shkak të katastrofës së urisë që kërcënon Afganistanin, Komisioni Europian do të ndihmojë njerëzit në vend me rreth 1

October 13, 2021

Më shumë se 4 300 migrantë të paligjshëm kanë hyrë në Gjermani përmes rrugës që kalon përmes Bjellorusisë dhe Polonisë

October 13, 2021

Vaksinimi është mënyra më e mirë për të mbyllur kapitullin e pandemisë, tha sot eurokomisionerja për Shëndetësinë, Stella Kyriakides. “Vështirësitë,

October 12, 2021

Në vijim të intensifikimit të fushatës së vaksinimit “derë më derë”, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e

October 12, 2021

Një grup ekspertësh që këshillon Organizatën Botërore të Shëndetësisë për vaksinat, rekomandoi që njerëzit e moshuar dhe ata me sistem

October 12, 2021

“Përshëndetje të gjithëve!”. Ky ishte postimi më i spikatur i kësaj jave nga vetë Twitter, që të hënën u tall me mosfunksionimin e Facebook dhe rrjetit të tij të platformave sociale,

October 11, 2021

Kryeministri Edi Rama ka folur në një intervistë në televizionin kombëtar gjerman, NTV për çështjen e integrimit dhe samitin BE-Ballkani

October 11, 2021

Pothuajse të gjithë amerikanët pajtohen me faktin se përhapja e shfrenuar e dezinformatave është një problem. Shumica mendojnë gjithashtu se

October 9, 2021