×
Thursday, October 6, 2022
Ekonomi

Ngrohja të reduktohet dhe boilerët të përshtaten – këto janë masat që evropianët duhet të marrin për t’u përgatitur për

October 5, 2022

Ekonomi

Gjiganti rus i energjisë, Gazprom, ka thënë të mërkurën se do të rikthejë eksportet e gazit përmes Austrisë, kryesisht në

October 5, 2022

Ekonomi

Është nënshkruar sot marrëveshja e bashkëpunimit mes Albgaz dhe kompanisë spanjolle ENAGAS, duke i hapur rrugë të dyja palëve për

October 4, 2022

Në gazsjellësit “Nord Stream 1” dhe 2 nga Rusia në Gjermani, është zbuluar një rrjedhje e katërt, njoftoi sot roja

September 29, 2022

Kryeministrja britanike, Liz Truss ka këmbëngulur se masat e qeverisë për uljen e taksave janë plani i duhur përballë rritjes

September 29, 2022

Shqipëria po punon intensivisht për të rritur kapacitetet prodhuese të energjisë, jo vetëm për përballimin e krizës që ka vendosur

September 26, 2022

Kancelari gjerman, Olaf Scholz dëshiron të rrisë bashkëpunimin me Emiratet e Bashkuara Arabe në sektorin e energjisë, pasi deklaroi se

September 25, 2022

‘Europa është në prag të një recesioni. Kjo mund të shpëtojë miliona vende pune në SHBA’. Ky ishte titulli i

September 21, 2022

Në Prishtinë u mblodh sot samiti digjital i Ballkanit Perëndimor.Zv.kryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku e pranishme

September 21, 2022

Tregu francez i energjisë elektrike mbetet i tensionuar, për shkak të mirëmbajtjes së vazhdueshme në një numër të madh të

September 19, 2022

Nga Fatih Birol “Financial Times” Ndërsa kriza globale e energjisë po vazhdon të dëmtojë familjet, bizneset dhe ekonomitë në mbarë botën, është e rëndësishme të ndajmë faktet nga

September 18, 2022

Komisioni Evropian propozoi pezullimin e 7.5 miliardë eurove fonde për Hungarinë, teksa pret që Budapesti të përmbushë reformat e premtuara

September 18, 2022

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot se 2 anijet e marra me qira, të cilat do të vendosen në

September 17, 2022

Inflacioni në Eurozonë arriti një nivel të lartë rekord në muajin gusht, sipas të dhënave përfundimtare nga “Eurostat”. Inflacioni u rrit

September 16, 2022

Komisioni Evropian ende dëshiron që BE të vendosë çmimin më të lartë për gazin rus, por nevojitet më shumë punë

September 14, 2022