×
Thursday, September 28, 2023
Rajoni

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për

September 27, 2023

Rajoni

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, kërkoi nga Serbia që të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna. Përmes

September 27, 2023

Rajoni

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç do të takohet sot me ambasadorët e vendeve të QUINT-it, si dhe me shefin e delegacionit

September 26, 2023

Njësia Speciale tanimë ka përfunduar aksioni në Manastir të Banjskës, duke arrestuar dhjetëra sulmues terroristë, të cilët janë dërguar në

September 24, 2023

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se tragjedia e humbjes së jetës së efektivit të Policisë së Kosovës është këmbana më

September 24, 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur në Bern të Zvicrës në takim dypalësh nga presidenti i Konfederatës zvicerane, Alain

September 22, 2023

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka nënshkruar marrëveshjen për themelimin e pikave të përbashkëta të kalimit

September 19, 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se më 14 shtator, në rundin e bisedimeve të Kosovës me Serbinë me

September 18, 2023

Programi i Rilindjes Urbane, përmes investimeve në infrastrukturë, çdo ditë e më shumë po i rikthen qytetet e vendit në

September 17, 2023

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Arben Kingji, mori pjesë në takimin e Komitetit Ushtarak të

September 17, 2023

Shqipëri-BE, zhvillohet mbledhja e 15-të e Nënkomitetit për Ekonominë, Çështjet Financiare dhe Statistikat Nënkomiteti për Ekonominë, Çështjet Financiare dhe Statistikat

September 16, 2023

Ministri i Punëve të Jashtme i Türkiyes, Hakan Fidan, zhvilloi një bisedë telefonike me homologun e tij të Maqedonisë së

September 16, 2023

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh dhe ministre për Infrastrukturën dhe Energjinë priti sot në një takim zv. presidenten e Bullgarisë, Iliana

September 15, 2023

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, tha se në takimin e sotëm

September 15, 2023

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se bisedimet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, kishin përfunduar pa sukses në kuptimin

September 14, 2023