×
Tuesday, April 13, 2021
Rajoni

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony J. Blinken, ka thënë se “sigurimi i një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse për normalizim me Serbinë, e

April 8, 2021

Rajoni

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis e kundërshtoi vendosmërisht idenë e zgjedhjeve të parakohshme në vend duke thënë se qeveria e tij

April 8, 2021

Rajoni

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u vaksinua të martën me vaksinën kineze Sinopharm kundër koronavirusit. Ngjarja u transmetua në televizion,

April 6, 2021

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me pavarësinë e Kosovës. Ai pohoi se

March 30, 2021

Dozat e para të vaksinave antiCOVID-19 AstraZeneca nga COVAX, kanë mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari” në Kosovë. Kjo ardhje

March 28, 2021

Maqedonia e Veriut pranoi 24.000 doza të vaksinave AstraZeneca, që paraqet dërgesën e parë më të madhe të vaksinave kundër

March 28, 2021

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë mbështetjen e plotë një gjykate ndërkombëtare për krime lufte në Hagë që

March 27, 2021

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar të premten se do të vazhdojë të punojë drejt “delegjitimimit të pavarësisë së Kosovës”.

March 26, 2021

Parlamenti Evropian ka mbështetur me shumicë dërrmuese votash liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola

March 25, 2021

Gazeta “Neue Zürcher Zeitung” në analizë të saj të mërkurën (24.03) me titullin “Shpresëdhënësi i Kosovës merr detyrën” shkruan, se

March 24, 2021

Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, të hënën  (22.03) u konstituua kuvendi i ri i Kosovës duke i hapur rrugën

March 22, 2021

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, do të flasë sot në takimin

March 22, 2021

Partia Demokratike e Socialistëve e Millo Gjukanoviqit mori mjaft vota në zgjedhjet lokale në Nikshiq, por megjithatë nuk do të

March 21, 2021

Bashkimi Evropian ka përsëritur të premten thirrjet për liderët politikë, në Kosovë dhe Serbi, që të përmbahen nga veprimet dhe

March 19, 2021

Bashkimi Evropian sërish ka shprehur keqardhje për vendimin e Kosovës që të hapë Ambasadën në Jerusalem. Ky koment nga blloku

March 15, 2021