×
Saturday, October 23, 2021
Editorial

Gazetari Mero Baze dhe një pjesë e mediave prane kryeministrit Rama kanë marrë në mbrojtje kreun e PD Lulzim Basha

October 22, 2021

Editorial

Nga Astrit Patozi  E kuptoj mirë nevojën e Lulzim Bashës për t’i gjetur punë opozitare vetes në këto kohë të

October 22, 2021

Editorial

Nga Mero Baze Një kryetar lokal I Partisë Demokratike në Fier, ka kundërshtuar publikisht vendimin e Lulzim Bashës për shkarkimin

October 21, 2021

Nga Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në

October 18, 2021

Nga Blendi Kajsiu Dy elementet bazë të opozitarizmit berishist janë denoncimi hiperbolik dhe agresiviteti, që nga ai verbal deri tek

October 17, 2021

“The Economist” Për ata që shqetësoheshin mbi shëndetin e demokracisë evropiane, dorëheqjet e fundit ishin ende të mirëpritura, pavarësisht se

October 17, 2021

Nga Nicholas Shaxson “New York Times” Në vitin 1969, dy vjet pas Ishujve Kajman, një territor britanik miratoi ligjin e

October 16, 2021

Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh shtëpinë tuaj këtë tetor po

October 16, 2021

Nga Adriatik Doçi Pas katër muajsh, Gjykata Kushtetuese njoftoi se ka nisur shqyrtimin e vendimit të Kuvendit për shkarkimin e

October 16, 2021

Nga Kreshnik Spahiu Ta themi troç: Lufta e Amerikës ndaj Berishës, nuk përkthehet në “Dashuri” për Lulzimin. Urrejtja dhe dashuria

October 13, 2021

Nga Ylli Pata Pas vendimit për të larguar Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD-së, deklarata e fortë e Lulzim

October 13, 2021

Në Evropë kostoja e energjisë elektrike po rritet. Çmimet janë rritur vazhdimisht këtë vit, pas rifillimit të rimëkëmbjes ekonomike, shkruan

October 13, 2021

Nga Luan Baçi Une…? Ju…..? Ai……? Kush….? Partia Demokratike është parti e fjalës së lirë, e votës së lirë, kështu

October 12, 2021

Nga Francesco De Palo “Formiche” Zgjidhja e problemeve, para shfaqjes së pengesave ideologjike dhe debateve. Një vetëdije e re mund

October 12, 2021

“Përshëndetje të gjithëve!”. Ky ishte postimi më i spikatur i kësaj jave nga vetë Twitter, që të hënën u tall me mosfunksionimin e Facebook dhe rrjetit të tij të platformave sociale,

October 11, 2021