×
Thursday, September 23, 2021
Aktualitet

Dikur ‘mbushte me shpresë’ opinionin publik dhe merrte vëmendjen mediatike me paralajmërimet e famshme për arrestime VIP çdo vjeshtë, ndërsa

September 23, 2021

Aktualitet

Socialisti Taulant Balla tha në parlament se është rënë dakord për vendosjen e një afati që të gjithë deputetët të

September 23, 2021

Aktualitet

A do të mblidhet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike? Kjo është pyetja “1 milion dollarëshe”, pasi ish-kryeministri Berisha ka deklaruar

September 22, 2021

Adriatik Llalla është i pari Prokuror i Pergjithshem i cili perfundon ne burg per fshehje te pasurise dhe zyrtari me

September 22, 2021

Dhuna kundër grave është një plagë e hapur kudo, deklaroi papa Françesku, pas vizitave apostolike në Budapest dhe Bratislavë. Papa

September 22, 2021

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka shpallur fajtor ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla, për “fshehje

September 22, 2021

Ish-ministri për Mbrojtjes e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi, i shoqëruar nga pasuesja në këtë detyrë, Edona Bilali zhvilloi një takim me

September 22, 2021

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn deklaroi se pandemia Covid-19 do ta ketë fundin e saj pranverën e ardhshme. “Nëse

September 22, 2021

Përfaqësuesi i Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë/Nënkryetari i Komisionit Evropian Josep Borrell organizoi një darkë joformale

September 22, 2021

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Kosovë. Nikolla do të zhvillojë një takim me

September 22, 2021

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha nga Fieri. Ajo

September 21, 2021

Reduktimi i tarifave të roaming-ut midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor është në fokus të diskutimeve mes Ministrisë së Infrastrukturës dhe

September 21, 2021

Sali Berisha i ktheu përgjigje ambasadores amerikane Yuri Kim nga “Foltorja” në Fier, pas intervistës së saj te “Zëri i

September 21, 2021

Kryeministri i Australisë, Scott Morrison, i cili udhëtoi për në SHBA për të zhvilluar kontakte zyrtare tha se në Asamblenë

September 21, 2021

Ministrat e Jashtëm evropianë shprehën solidaritetin e tyre me Francën, e cila reagoi pasi Australia anuloi një kontratë për nëndetëse

September 21, 2021