×
Friday, March 24, 2023
Aktualitet

Kryeministri ilrandez Leo Varadkar deklaroi se paqja në Ukrainë nuk do të jetë e mundur derisa objektivat ushtarake të Rusisë

March 23, 2023

Aktualitet

 Kryeministri Edi Rama u mirëprit sot nga homologu i tij britanik Rishi Sunak në Downing Street, Mbretëria e Bashkuar, në

March 23, 2023

Aktualitet

Kylian Mbappe është zgjedhur kapiteni i ri i kombëtares franceze. Vendimi i Didier Deschamps për t’i besuar shiritin yllit të

March 23, 2023

Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën për një kohë të gjatë në mes të pushtimit të plotë të

March 23, 2023

Në kuadër të asamblesë së përgjithshme ABNA-SE, Agjencia Telegrafike Shqiptare dhe ajo greke e lajmeve, ANA nënshkruan një marrëveshje dypalëshe

March 23, 2023

Edi Rama është artisti i botës së politikës, i cili përzien ngjyrat me politikën, shkruan Helena Smith për ”The Guardian”.

March 23, 2023

Në propozimin evropian përshihet edhe asociacioni. Ky nuk është aludim, as interpretim, por pohim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

March 22, 2023

Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev tha se Kremlini mund të lëshonte një raketë hipersonike në Gjykatën

March 22, 2023

Kryeministri i Rusisë, Mikhail Mishustin, tha se Moska dhe Pekini do të arrijnë shkëmbim tregtar prej 200 miliardë dollarë midis

March 22, 2023

Qeveria holandeze do të ndalojë përdorimin e aplikacionit kinez për shpërndarjen e videove TikTok në telefonat e punës, njoftuan mediat

March 22, 2023

Besimtarët bektashianë kremtojnë sot Ditën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e të madhit Imam Aliu. Festa e Sulltan Nevruzit shënon fillimin

March 22, 2023

SHBA-ja vendosi sanksione të reja ndaj disa kompanive dhe individëve për mbështetjen e prokurimit të materialeve nga Irani për programet

March 22, 2023

Parlamenti suedez do të votojë të mërkurën për anëtarësimin e vendit në NATO. Votimit do të paraprihet nga një debat

March 22, 2023

Kryeministri Edi Rama reagoi mbrëmjen e sotme ndaj një deklarate të zëdhënësit të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres,

March 21, 2023

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken kritikoi vendimin e presidentit kinez, Xi Jinping për të vizituar Moskën disa ditë pasi

March 21, 2023