×
Thursday, September 28, 2023
Bota

Qeveria izraelite dhe ajo gjermane kanë nënshkruar një marrëveshje për furnizimin e Gjermanisë me sistemin e mbrojtjes raketore “Arrow 3”

September 28, 2023

Bota

Presidenca spanjolle e Këshillit të Bashkimit Evropian do të zhvillojë sot një takim jozyrtar të ministrave për Çështjet Evropiane. Ministrat

September 28, 2023

Bota

Sllovakia po përgatitet të zgjedhë kryeministrin e saj të pestë dhe me partinë opozitare pro Kremlinit, me në krye Robert

September 28, 2023

Ministri britanik për Çështje Evropiane, Leo Docherty, ka dënuar fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Ai

September 27, 2023

Ministri gjerman i Mbrojtjes, Boris Pistorius ka siguruar aleatët e NATO-s në shtetet baltike se mund të mbështeten te Gjermania

September 27, 2023

Italia dhe Shqipëria kanë të njëjtin qëndrim për gjithçka, deklaroi sot kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët shtypi

September 27, 2023

Moska ka akuzuar Britaninë e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës për përfshirje në sulmin ukrainas ndaj selisë së

September 27, 2023

Joe Biden iu bashkua protestave të punëtorëve të automjeteve në Michigan, duke u bërë presidenti i parë amerikan në detyrë

September 27, 2023

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar i Italisë, Antonio Tajani do të kryesojë sot në Farnesina,

September 27, 2023

Për herë të parë një ministër izraelit ka zbarkuar në Arabinë Saudite. Ky është ministri i Turizmit Haim Katz i

September 26, 2023

Sindikata e Policisë Gjermane (GdP) ka kundërshtuar sërish kontrollet në kufijtë me Poloninë dhe Republikën Çeke. “Jemi kundër kontrolleve fizike

September 26, 2023

Italia është protagoniste e paqes në Ballkan. Gjatë bisedave telefonike me presidentin Vuçiç dhe kryeministrin Kurti, kërkova nxitjen e dialogut

September 26, 2023

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se bashkëpunimi në rritje i Rusisë dhe Koresë së Veriut kërcënon paqen

September 26, 2023

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç do të takohet sot me ambasadorët e vendeve të QUINT-it, si dhe me shefin e delegacionit

September 26, 2023

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, tha para Parlamentit të shtetit të tij të hënën se ratifikimi i anëtarësimit të Suedisë

September 25, 2023