×
Saturday, February 4, 2023
Sport

Mediat italiane janë të bindura se Elseid Hysaj është në prag të largimit nga Lazio. Mbrojtësi shqiptar këtë sezon në

January 15, 2023

Sport

Edy Reja nuk është më trajner i Shqipërisë. Tre vite në krye të pankinës kuqezi, italiani i ka treguar në

January 9, 2023

Sport

Kryeministri Edi Rama informoi sot se “3 stadiume të reja do të nisin me 3 konkurse ndërkombëtare brenda pranverës, në

January 5, 2023

Sot Kampionati Botëror ka vijuar me ndeshjen Brazil-Zvicër. Me rastin 28 nëntorit në stadiumin ku u luajt ndeshja Brazil-Zvicer u

November 28, 2022

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino akuzoi të shtunën për hipokrizi kritikët e trajtimit të punëtorëve migrantë nga Katari, vendi organizator

November 20, 2022

Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Gianni Infantino, i bëri thirrje Rusisë dhe Ukrainës që të mbajnë armëpushim njëmujor,

November 15, 2022

Nga Edoardo Falzon Botërori i këtij viti do të zhvillohet në Katar nga data 20 nëntor deri më 18 dhjetor. Është hera e parë në historinë e këtij kompeticioni, që një turne zhvillohet

November 11, 2022

Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Gianni Infantino, dhe Sekretarja e Përgjithshme Fatma Samoura i kanë dërguar letër skuadrave

November 4, 2022

Sot po hidhet shorti i fazës eliminatore e Euro 2024. Goglat e hedhura në Frankfurt të Gjermanisë do të përcaktojnë

October 9, 2022

Shqipëria do të njohë këtë dielë kundërshtarët që do të ketë përballë në eliminatoret e Kampionatit Europian 2024, me shortin

October 8, 2022

Premtimet tashmë po bëhen një e nga një realitet! Lushnja ka një tjetër fushë të re stërvitore, një investim i

October 7, 2022

Kombëtarja Shqiptare mbërriti mesditën e sotme në Tel Aviv, aty ku nesër në mbrëmje do të përballet me Izraelin në

September 23, 2022

Luiza Gega kap normën e Botërorit të 2023-it, në garën e radhës të “Diamond League”. Kampionia në fuqi e Europës,

September 3, 2022

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se në Shqipëri nuk ka më protagonistë të braktisur të sportit, por ka një sistem

August 27, 2022

Sot në Istanbul u hodh shorti i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të UEFA-s, ndërsa vëmendje tërheq grupi

August 26, 2022