×
Wednesday, September 28, 2022
Lajmet e fundit

Në “Air Albania” mbrëmjen e djeshme u mbajt ndeshja Shqipëri-Islandë, ku Kombëtarja nuk arriti të merrte fitoren. Në stadium ka

September 28, 2022

Lajmet e fundit

Kryeministri i vendit Edi Rama ka folur për mediat në përfundim të takimit të zhvilluar pasditen e sotme në selinë

September 27, 2022

Lajmet e fundit

OKB-ja ka shprehur shqetësimin për arrestimin e rreth 2,400 rusëve pas shpalljes së mobilizimit ushtarak të mërkurën e kaluar, shkruan

September 27, 2022

Lajmet e fundit

Shqipëria pas hapjes së negociatave në korrik, ka nisur negocimin e grupit të kapitujve themelorë, me fokus Kapitullin 23 “Gjyqësori

September 27, 2022

Lajmet e fundit

Eshtë 4 prilli i vitit 2008. Gjatë një takimi në Bukuresht, George W. Bushi dhe Vladimir Putini diskutojnë për Ukrainën.

September 27, 2022


Kancelari gjerman, Olaf Scholz dëshiron të rrisë bashkëpunimin me Emiratet e Bashkuara Arabe në sektorin e energjisë, pasi deklaroi se

September 25, 2022

‘Europa është në prag të një recesioni. Kjo mund të shpëtojë miliona vende pune në SHBA’. Ky ishte titulli i

September 21, 2022

Në Prishtinë u mblodh sot samiti digjital i Ballkanit Perëndimor.Zv.kryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku e pranishme

September 21, 2022

 Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti ambasadoren e Kanadasë, rezidente në Itali, Elissa Golberg. Gjatë takimit u diskutua mbi zgjerimin

September 21, 2022

Edhe nëse emri i tij nuk është i njohur për shumicën, duhet t’i pranojmë një kontribut të rëndësishëm Sylvain Timsit.

September 19, 2022

Gështenjat “Made in Albania” vitet e fundit po kërkohen gjithnjë e më shumë në vendet e Bashkimit Europian. Ministria e

September 18, 2022

Kreu i PDK, Memli Krasniqi ka shprehur mirënjohjen ndaj kryeministrit Edi Rama për fjalimin që ky i fundit ka mbajtur

September 25, 2022

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç paralajmëroi se do të marrë vendime të vështira në shtatë, ose dhjetë ditët e ardhshme, që

September 21, 2022

Qeveria e Kosovës konfirmon lajmet e publikuara se një atentat ishte planifikuar të kryhej ndaj kreu të qeverisë Albin Kurti.

September 19, 2022

Nga Stefano Folli Italia u zgjua shumë ndryshe këtë herë. Fytyra e saj politike është transformuar brenda pak orësh dhe

September 27, 2022

The Guardian ka publikuar këtë të diel në ditën e zgjedhjeve parlamentare në Itali një analizë të gazetarit italian, Roberto

September 25, 2022

A mund të ketë vërtet një sulm bërthamor, për të cilin ka paralajmëruar Putini në fjalimin e fundit? A është

September 25, 2022

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka dhënë të hënën shtetësinë ruse ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden. Presidenti rus e

September 26, 2022

Gjeneralmajor Vadym Skibitsky, një përfaqësues i Drejtorisë kryesore të Inteligjencës së Mbrojtjes së Ukrainës, deklaroi këtë të shtunë se një

September 25, 2022

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së të premten, udhëheqësit nga të gjithë cepat e globit vazhduan të bëjnë

September 24, 2022

Një muze i ri, kushtuar artit, i krijuar gjatë ish-Republikës Demokratike Gjermane (RDGJ) ka hapur sot dyert e tij për

September 25, 2022

Kombëtarja Shqiptare mbërriti mesditën e sotme në Tel Aviv, aty ku nesër në mbrëmje do të përballet me Izraelin në

September 23, 2022