×
E diel, 29 Nëntor, 2020
Lajmet e fundit

Ish-zyrtari më i lartë për sigurinë kibernetike, i shkarkuar nga Presidenti Trump pasi deklaroi se zgjedhjet e 3 nëntorit ishin

29 Nëntor, 2020

Lajmet e fundit

Nga Francis Pike Megjithëse ekonomia e Kinës mbetet më e vogël se ajo e Shteteve të Bashkuara për sa i përket PBB-së nominale

28 Nëntor, 2020

Lajmet e fundit

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të shtunën në kazermën “Mija Stanimiroviq” në Nish se është mirënjohës ndaj Rusisë dhe

28 Nëntor, 2020

Lajmet e fundit

Masat kufizuese që parashikojnë të luftojnë koronavirusin mendohet të zgjaten deri në pranverë në Gjermani, theksoi sot në një intervistë

28 Nëntor, 2020

Lajmet e fundit

Ambasadori serb në Malin e Zi Vladimir Bozovic është shpallur  person “non grata”, ndërsa autoritetet vendase kanë kërkuar largimin e

28 Nëntor, 2020

Harold James ka shkruar mbi globalizimin dhe shkatërrimin e tij të pritshëm për pjesën më të mirë të 40 viteve

21 Nëntor, 2020

Videokonferenca e liderëve të BE-së, siç pritej, nuk e zhbllokoi veton e Polonisë dhe Hungarisë për paketën ekonomike prej 1,8

20 Nëntor, 2020

Nga Josh Lipsky Brenda 2 javësh, Mbreti Salman i Arabisë Saudite do t’i dorëzojë kryeministrit italian Giuseppe Conte presidencën G20-ës, dhe presidenti i zgjedhur i SHBA-së Joe Biden do

19 Nëntor, 2020

Një në katër gra ka qenë të paktën një herë në jetë viktimë e dhunës në familje. Pandemia e Coronës

27 Nëntor, 2020

Dhuna ndaj grave dhe vajzave është shkelje e të drejtave të njeriut. Kreu i Delegacionit të Bashkimit  Europian, ambasadori Luigi

25 Nëntor, 2020

Një nga objektivat më të rëndësishëm të Ministrisë së Arsimit Sportit dhe Rinisë është mbështetja në mënyrë të veçantë e

18 Nëntor, 2020

Me një ceremoni solemne u përkujtua në Shkup 28 Nëntori – Dita e Flamurit dhe e pavarësisë së Shqipërisë, nën

28 Nëntor, 2020

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev zhvilloi një inspektim të rrugës Kriva Pallankë–Dever Bair, në afërsi të kufirit me

27 Nëntor, 2020

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, paraqiti propozimin përfundimtar të përbërjes së kabinetit

27 Nëntor, 2020

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Xho Bajden, emëroi të hënën ndihmësin e tij të vjetër, Entoni Blinken, si Sekretarin e Shtetit. Por kush është ai, dhe si do

28 Nëntor, 2020

Presidenti francez Macron ka kritikuar në mënyrë të pazakontë ashpër ministren gjermane të Mbrojtjes. Gjermania e Franca janë përplasur publikisht

27 Nëntor, 2020

Nga Ana Palacio Në vitin 1998, Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright i përcaktoi Shtetet e Bashkuara si “kombin e

27 Nëntor, 2020

Ky ekip dëshmon se Amerika është kthyer dhe do të vazhdojë të punojë me aleatët. “Kështu u shpreh Joe Biden,

27 Nëntor, 2020

Presidenti Trump tha të enjten se ai do të linte detyrën nëse Kolegji Zgjedhor voton për Presidentin e zgjedhur Joe

27 Nëntor, 2020

Amerikanët po festojnë të enjten një ditë Falenderimesh të transformuar si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Shumë familje hoqën dorë

26 Nëntor, 2020

Në Tiranë është hapur ekspozita me titull “Kongresi i Manastirit-Rruga drejt bashkimit kombëtar”, që organizohet në kuadër të aktiviteteve për

25 Nëntor, 2020

Ka përfunduar me rezultatin 3-2 ndeshja e vlefshme për UEFA Ligën e Kombeve mes Kombëtares së Shqipërisë në futboll dhe

18 Nëntor, 2020