×
Friday, October 22, 2021
Politike

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, zhvilloi sot një takim me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri

October 22, 2021

Politike

Me dorëheqjen e papritur, Presidenti i Bankës Qendrore të Gjermanisë hap rrugën për afrimin e pozicioneve me Bankën Qendrore Evropiane.

October 22, 2021

Politike

Kancelarja gjermane Angela Merkel, në largim nga skena politike, tha sot se ishte e shqetësuar për të ardhmen e Bashkimit

October 22, 2021

Deputeti demokrat Flamur Noka ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, pasi ka akuzuar kryetarin e Partisë Demokratike,

October 21, 2021

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luiggi Soreca ka dhënë një mesazh të fortë, ku ka lënë të hapur bashkëpunimin

October 21, 2021

Kryetari i Grupit Parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla priti sot në Kryesinë e Kuvendin një delegacion të Bundestagut gjerman,

October 21, 2021

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar kërkesën e Partisë Demokratike, për ndryshimet kushtetuese. Në një postim në rrjetet sociale, Nishani shkruan

October 21, 2021

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka takuar këtë të mërkurë krun e parlamentit të Greqisë Constantine An. Tassoulas. Kryetari Tassoulas, shprehu kënaqësinë

October 20, 2021

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, kreu i qeverisë Edi Rama ka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë.

October 20, 2021

Pas deklaratës së Enkelejd Alibeaj, kryetarit të Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit në lidhje me mosmbajtjen mbledhjes së

October 20, 2021

Sipas televizionit ARD, kreu i grupit parlamentar socialdemokrat Mützenich do t’i rekomandojë ekzekutivit të partisë që të propozojë deputeten e

October 20, 2021

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian do të forcojnë më tej angazhimin e tyre për Ballkanin Perëndimor, në mbështetje të

October 20, 2021

Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki fajësoi BE para Parlamentit Europian, se po kalon kompetencat dhe mbrojti sovranitetin kombëtar. Eurodeputetët e fajësojnë

October 20, 2021

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, mori pjesë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian. Në

October 20, 2021

Ambasadori BE-së, Luigi Soreca, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama u shpreh se vendi ynë i ka

October 20, 2021