×
E diel, 29 Nëntor, 2020
Politike

Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo ka uruar në emër të qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe popullit amerikan Shqipërinë në

28 Nëntor, 2020

Politike

Reformat janë baza për rimëkëmbjen. Vetëm me reforma të drejta, Italia mund të garantojë që “Gjenerata e Ardhshme e BE”

28 Nëntor, 2020

Politike

Do të ketë vaksina të mjaftueshme për të gjithë ata që dëshirojnë të vaksinohen në Austri, deklaroi sot kancelari austriak,

27 Nëntor, 2020

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i ka dorëzuar Kuvendit kërkesën për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Parlamentar

25 Nëntor, 2020

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio u shpreh në një intervistë televizive dhënë gjatë vizitës që zhvilloi së

24 Nëntor, 2020

Urime, por jo vetëm, mbërritën sot për Angela Merkel, në 15-vjetorin e saj si kancelare. Gazeta franceze ”Le Parisien” e

22 Nëntor, 2020

Presidenti francez Emmanuel Macron u bëri thirrje sot homologëve të tij të G20-s që të solidarizohen me vendet e varfra

21 Nëntor, 2020

Bashkimi Europian do të vazhdojë ta mbështesë Bosnje-Hercegovinën në ndërtimin e një të ardhmeje të begatë dhe të qëndrueshme pa

21 Nëntor, 2020

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se “Ne e shohim veten në Evropë, jo diku tjetër, ne parashikojmë që

21 Nëntor, 2020

Seancë e posaçme në Bundestag për shkak të sjelljes së dhunshme të disa vizitorëve të AfD-së. Debati ishte thirrur me

21 Nëntor, 2020

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell do të jetë nesër në Sarajevë për

20 Nëntor, 2020

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, në një deklaratë të përbashkët për media në Tiranë, me ministrin italian të Punëve të

20 Nëntor, 2020

Bashkimi Europian do të përgatisë sanksione kundër sipërmarrësve dhe krerëve të kompanive pranë regjimit në pushtet në Bjellorusi, me synimin

20 Nëntor, 2020

Bllokimi i planit europian të rimëkëmbjes nga Hungaria dhe Polonia prek negativisht gjithë Bashkimin Europian, theksoi sot kryeminsitri liberal rumun,

19 Nëntor, 2020

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, për Deutsche Welle komenton procesin e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe flet

19 Nëntor, 2020