×
Monday, February 26, 2024

Spanja lajmëron rikthimin e La Ligës në qershor

May 23, 2020


Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez.

Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ndonëse La Liga ende nuk ka konfirmuar datën përfundimtare.

Lojtarët e kësaj lige kanë nisur stërvitjet në grupe të më pak se 10 personave gjatë kësaj jave.

“Spanja ka bërë atë që është dashur dhe tani horizontet e saj janë duke u hapur për secilin. Ka ardhur koha për të rikthyer aktivitetet e përditshme”, ka thënë Sanchez.

“Nga 8 qershori, La Liga do të rikthehet”.

Spanja është një prej vendeve të prekura më së keqi nga koronavirusi i ri.

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ky shtet ka regjistruar mbi 200,000 persona të infektuar dhe mbi 28,000 të vdekur me këtë virus.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments