×
Thursday, July 25, 2024

New York, shkon në 22 numri i të prekurve nga koronavirusi

March 5, 2020


Është rritur numri i të prekurve nga koronavirusi në New York. Mediat ndërkombëtare raportojnë se deri më tani regjistrohen 22 persona të prekur nga virusi vdekjeprurës. Lajmi në fjalë është bërë i ditur nga guvernatori Andreë Kuomo.

“Numrat do të vazhdojnë të rriten. Sa më shumë njerëz të testohen, aq më shumë të infektuar do të shfaqen”, -tha Kuomo në një konferencë shtypi.

Pas Uashingtonit dhe Floridas edhe Kalifornia ka shpallur gjendjen e emergjencës, pas vdekjes së parë nga koronavirusi në këtë shtet, duke e çuar në total numri e viktimave në 11 në SHBA.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments