×
Thursday, September 28, 2023

Pompeo: Italia aleati ynë i vyer

April 11, 2020Italia është një nga aleatët dhe miqtë tanë më të afërt, është në pararojë të luftës kundër COVID-19 dhe ne përgëzojmë transparencën dhe përpjekjet heroike të saj për të luftuar virusin dhe njerëzit që preken prej tij, deklaroi sekretari i shtetit i SHBA, Mike Pompeo.

“Presidenti Trump ka autorizuar një paketë të fortë ndihme për Italinë,” shton Pompeo.

“Italia është shtëpia e 30 000 ushtarakëve amerikanë dhe familjeve të tyre. Personeli ushtarak amerikan do të ndihmojë Italinë me funksione të ndryshme”, theksoi Pompeo.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments