×
Sunday, October 24, 2021

Pak orë nga sfida Shqipëri-Poloni, FSHF me njoftim të rëndësishëm për tifozët kuqezi

October 12, 2021

Shqipëria do të luajë ndeshjen e rëndësishme ndaj Polonisë, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania” në orën 20:45, të vlefshme për grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”. Federata Shqiptare e Futbollit me anë të një komunikate zyrtare ka publikuar për tifozët që do të mbështesin maksimalisht Kombëtaren në stadium, mbi orarin e hyrjes së fansave dhe sendet që nuk do të lejohen në brendësi të impiantit të “Air Albania”-s.

NJOFTIMI ZYRTAR I FSHF-së –

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri–Poloni”, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022” mbi orarin e hyrjes së tyre në stadium dhe mbi një pjesë të materialeve që nuk do të lejohen të mbahen me vete në stadium.

– Hyrja e tifozëve do të fillojë në ora 18:00.
– Të gjithë personat që janë të pajisur me biletë, duhet të kenë me vete dokumentin e identifikimit si dhe nuk do të lejohen fëmijët nën moshën 16 vjeç, të cilët janë të pashoqëruar nga prindërit.
– Nuk do të lejohen disa sende si, sende të forta, bidonë uji, çadra, çelësa metalik apo lëndë piroteknike etj
– Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar.

Duke ju falenderuar për mbështetjen e pakufishme që i jepni gjithmonë ekipit Kombëtar shqiptar, shpresojmë në mirëkuptimin tuaj dhe në mbështetjen tuaj të përhershme.

Eunews.al

Comments are closed.