×
Thursday, April 18, 2024

COVID-19/ UNICEF marrëveshje me AstraZeneca për furnizimin e 85 vendeve

February 26, 2021


Fondi i Emergjencës i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë AstraZeneca për të siguruar për 85 vende 170 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19).

Në një njoftim nga UNICEF-i thuhet se organizata dhe AstraZeneca arritën një marrëveshje për furnizimin me vaksinat kundër COVID-19 në emër të programit COVAX të Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Në kuadër të marrëveshjes së nënshkruar, UNICEF do të furnizohet nga AstraZeneca me 170 milionë doza të vaksinës për 85 vende.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments