×
Thursday, April 18, 2024

COVID-19/ 600 persona në Shqipëri kanë marrë dozën e dytë të vaksinës

February 16, 2021


Pas Tiranës, në stadiumin Air Albania ka nisur vaksinimi edhe për personelin shëndetësor të spitalit të Durrësit, Krujës dhe Kavajës. Një muaj pasi nisi procesi i vaksinimit në Shqipëri, afro 600 persona kanë marrë dozën e dytë të vaksinës Pfizer në ambientet e Air Albania.

Duke filluar nga e mërkura në kryeqytet do të nisë vaksinimi edhe në shtëpitë e të moshuarve. Deri tani asnjë prej të vaksinuarve nuk ka paraqitur efekte anësore serioze, përveç mjekut Pëllumb Pipero që u infektua pas dozës së parë.

Të hënën në Tiranë mbërritën mbi 7 mijë doza të vaksinës Pfizer. Brenda shkurtit pritet të vijnë në total 40 mijë doza nga kompania Pfizer.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments