×
Tuesday, July 23, 2024

Zgjedhja e Vjosa Osmanit Presidente, Rama: Garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek programi qeverisës në Kosovë

April 5, 2021


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar zgjedhjen e Vjosa Osmanit si Presidente ditën e djeshme në Kosovë.

Rama nuk ka preferuar të urojë, por thotë se kjo zgjedhje përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë për të realizuar programin qeverisës.

Po ashtu Rama nuk e ka përmendur emrin e Vjosa Osmanit në asnjë fjalë.

STATUSI NGA EDI RAMA

Zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës! Qoftë një punë e mbarë dhe e suksesshme për popullin!

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments