×
Thursday, June 13, 2024

“Shtëpia me Gjethe” vlerësohet me Çmimin e Muzeve 2020 të Këshillit të Europës

December 9, 2019


Një tjetër çmim ndërkombëtar vjen në vendin tonë, këtë herë për “Shtëpinë me gjethe”. Lajmin e mirë e ka dhënë ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ku shkruan se ky objekt kujtese është vlerësuar me çmimin e Muzeve 2020 të Këshillit të Europës.

Postimi i plotë

Mes halleve dhe punes intensive per rindertim e solidaritet nuk mund te mos ndaj me ju lajmin e mire per vleresimin maksimal te nje prej puneve shume te mira te Kultures e Kujteses:

Muzeu Kombetar “Shtepia me Gjethe”
fiton Çmimin e Muzeve 2020 te Keshillit te Europes 
 më se i merituar ky çmim për superskuadrën që kisha nderin të drejtoj dhe që i hyri një pune të jashtezakonshme në 2014 kur ndërmorëm këtë projekt me #BashkimShehun dhe arkitekten Elisabetta Terragni
#KujtoPerTeMosHarruar

http://www.assembly.coe.int/nw/xml/News/News-View-EN.asp?newsid=7721&lang=2&cat=21&fbclid=IwAR2jhWaDBTUdEgNyV8shtgs7imRquBSlMvqRiza0KJpPAyy_P3sxpMZw22k /e.s/

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments