×
Sunday, May 19, 2024

Paketa Antishpifje, reagon OSBE: “Ligji me standarde ndërkombëtare”

December 17, 2019


Organizata per Siguri dhe Bashkepunim ne Europe (OSBE) ka reaguar në lidhje me projekt-ligjin antishpifje, i cili po dërgohet në parlament për miratim.

Në reagimin e saj, OSBE shprehet se për këtë projekt-ligj është punuar me Edi Ramën dhe me qeverinë. Po ashtu, OSBE vë në dukje se është punuar për të përmirësuar projekt-ligjin mbi median.

“Kemi punuar me Edi Ramën dhe qeverinë për këtë projekt-ligj. Kemi punuar për të përmirësuar projekt-ligjin mbi median. Duam të miratojmë një ligj, i cili ështe brenda standardeve demokratike ndërkombëtare”, thuhet në njoftimin e OSBE.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments