×
Thursday, July 25, 2024

“Të punojmë për një shoqëri të emancipuar, pa dhunë ndaj gruas”

March 8, 2020


Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se çdo grua meriton të festojë çdo ditë në një familje të lumtur dhe në një shoqëri të shëndetshme.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Balla thekson se solidariteti në këtë 8 mars shkon për ato nëna e motra të cilat hu mbën të afërmit e tyre në tërmetin e 26 nëntorit dhe me angazhimin se shumë shpejt të gjithë do të kenë shtëpitë e tyre.

Sipas Ballës, duhet të punojmë më tepër për një shoqëri të emancipuar, pa dh unë ndaj gruas.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:
💐Çdo grua meriton të festojë çdo ditë në një familje të lumtur dhe në një shoqëri të shëndetshme.Solidariteti në këtë 8 Mars shkon për ato nëna e motra të cilat hu mbën të afërmit e tyre në tërmetin e 26 Nëntorit dhe me angazhimin se shumë shpejt të gjithë do të kenë shtëpitë e tyre.🏡

Gjithashtu së bashku duhet të punojmë shumë më tepër për një shoqëri të emancipuar, pa dhu në ndaj gruas🛑Me përulje për sakrificën tuaj, sot uroj çdo nënë e motër shqiptare:
Gëzuar 8 Marsin!💐

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments