×
Sunday, February 25, 2024

Stuhia përfshin Poloninë dhe Çekinë, mbi 100.000 shtëpi pa energji elektrike

February 24, 2020


Si pasojë e stuhisë së fuqishme dhe kushteve të këqija të motit, 76.000 shtëpi në Poloni dhe 40.000 shtëpi në Çeki kanë mbetur pa energji elektrike.

Sipas lajmeve nga mediat vendase të Polonisë dhe Çekisë, në Poloni 76.000 dhe në Çeki 40.000 shtëpi kanë mbetur pa rrymë.

Në Poloni deri më tani pesë persona kanë marrë lëndime si pasojë e rrëzimit të pemëve, si dhe 311 ndërtesa kanë pësuar dëme.

Ndërsa në Çeki, për shkak të stuhisë së fuqishme, në shumë rajone ka ngecje në udhëtimet hekurudhore.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments