×
Friday, June 14, 2024

Rita Ora i bashkohet nismës së shqiptarëve në luftën kundër koronavirusit

April 13, 2020


Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora është artistja e fundit që i është bashkuar nismës “Një kafe si flutur”, që ka për synim luftimin e COVID-19, duke mbështetur institucionet shëndetësore me fondet e krijuara nga ky fondacion.

“‘Një kafe si flutur’ është një iniciativë për mbledhur fonde për institucionet shëndetësore në Kosovë, për të përballuar COVID-19. Rrini në shtëpi dhe ndihmoni institucionet shëndetësore në Kosovë”, shprehet Rita Ora në videomesazhin e saj.

Vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë janë konstatuar edhe 79 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 362 numrin total të të prekurve, thuhet në njoftimin e përditësuar të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments