×
Sunday, February 25, 2024

OPEC zgjat uljen e prodhimit të naftës

June 6, 2020


 Anëtarët e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe aleatët e tyre ranë dakord sot për të zgjatur me një muaj uljen e prodhimit që ata kanë aplikuar që nga fillimi i majit për të stabilizuar çmimet e naftës së papërpunuar, sipas ministrit të Energjisë së Emirateve të Bashkuara Arabe.

“Vendet e OPEC dhe OPEC + kanë rënë dakord njëzëri për të zgjatur shkurtimet aktuale deri në fund të korrikut”, tha ministri Suhail Al Mazroui me anë t e një postimi ne Twetter.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments