×
Thursday, May 13, 2021

Mandati i tretë historik/ Kryeministri maqedonas Zoran Zaev i uron fitoren Ramës në gjuhën shqipe

April 27, 2021

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën, pasi deri më tani rezulton fitues në zgjedhjet e 25 prilli.

Homologu maqedonas ka vendosur që këtë urim për kreun e qeverisë shqiptare ta bëjë në shqip. Kujtojmë se fitoren Ramës ia ka uruar edhe presidenti turk, Erdogan, kryeministri grek dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio si dhe lideri i opozitës italiane, Matteo Salvini.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për