×
E premte, 15 Janar, 2021

Kryeministri i Kroacisë, Plenković infektohet me COVID-19

30 Nëntor, 2020

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenković është infektuar me koronavirusin e ri dhe ndodhet në vetizolim. “Me rekomandimin e një epidemiologu, Plenkoviç kreu një ri-test për praninë e koronavirusit të hënën dhe rezultati ishte pozitiv,” njoftoi qeveria.

“Kryeministri u urdhërua më parë një masë epidemiologjike e vetizolimit. Kështu që tani ai do të qëndrojë i izoluar për 10 ditë,” thuhet më tej në njoftim.

Plenkoviç aktualisht po ndihet mirë dhe vazhdon të kryejë aktivitetet dhe detyrimet e tij nga shtëpia.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për