×
Friday, March 24, 2023

Integrimi europian dhe Plani i Investimeve të BE-së, Rama takon kryeministrin e Sllovenisë, Janša

October 24, 2020
Kryeministri Edi Rama është larguar në Slloveni për të takuar homologun e tij Janez Janša.

Siç shkruan kryeministri, takimi është zhvilluar në qytetin Bled. Ai zbulon se në takim janë diskutuar procesi i integrimit europian të Shqipërisë, Plani i Ivestimeve të BE, gjendja politike dhe ekonomike e rajonit si dhe përgatitja e Slovenisë për të marrë Presidencën e radhës në BE.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments