×
Saturday, July 13, 2024

Festë në Wuhan, nxirret nga spitali pacienti i fundit me koronavirus

March 11, 2020


Lajme të mira vijnë nga qyteti ku lindi gjithçka. Përhapja e epidemisë COVID-19, e shkaktuar nga një koronavirus i ri, duke se po fillon të zhduket nga epiqendra ku lindi, në Wuhan të Kinës. Tashmë duke se Kina e ka fituar betejën me koronavirusin e ri megjithëse pati shumë humbje në jetë njerëzish.

Ndërkohë në rrjetet sociale po shpërndahet me shpejtësi një video ku shihen disa mjekë dhe infermier të cilët festojnë për punën e kryer me sukses.

Sipas të dhënave të publikuara sot nga një zëdhënës i Komisionit Kombëtar të Shëndetit Kinez, numri i rasteve të reja të konfirmuara të sëmundjes së re të koronavirusit (COVID-19) ka rënë nën 20  herë në Wuhan ndërsa asnjë rast i ri nuk është raportuar në qytete të tjera të krahinës në pesë ditët e kaluara.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments