×
Tuesday, October 3, 2023

Del pozitiv me COVID-19 mjeku që shtrëngoi duart me Putin pak ditë më parë

March 31, 2020Frikë për shëndetin e Vladimir Putinit. Mjeku kryesor ne lufte me COVID 19 ne Rusi ka dalë sot pozitiv ndaj koronavirusit, ndërsa një javë më parë ai u takua dhe shtrëngoi duart me liderin e Kremlinit.

Sipas medieve të huaja, Denis Protsenko, 44 vjeç, drejton spitalin e sëmundjeve infektive Konnunarka, i cili u vizitua nga presidenti Putin javën e kaluar.

Siç thuhet më tej, dyshja janë parë afër së bashku dy herë si dhe shtrënguan duart pa doreza mbrojtëse.

Kremlini zyrtar u përpoq të siguronte rusët sot duke thënë se Putin ishte testuar për koronavirus dhe ‘gjithçka është në rregull’.

Sidoqoftë, simptomat kërkojnë kohë për t’u zhvilluar.

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments