×
Thursday, April 18, 2024

Apeli OBSH: Europa të mos lehtësojë përpjekjet kundër pandemisë

November 5, 2020


Europa po përjeton aktualisht një shpërthim në numrin e rasteve me COVID-19 dhe nuk duhet të lehtësojë përpjekjet e saj kundër pandemisë, paralajmëroi sot drejtori i degës europiane të OBSH-së, Hans Kluge.

“Shtetet duhet të marrin masa të synuara dhe proporcionale për të kundërshtuar rritjen e rasteve të infektimit dhe vdekshmërinë”, theksoi ai.

Megjithatë, Kluge sqaroi se organizata konsideron që shkollat ​​duhet të qëndrojnë të hapura deri në fund dhe të mbyllen vetëm si një mundësi e fundit.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments