×
Friday, May 7, 2021

“Vijon puna papushim”/ Rama dhe ambasadori i BE, Soreca ndjekin nga afër punimet në shkollën e re në Kamëz

May 3, 2021

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ka ndjekur nga afër punimet në bllokun e dytë të shkollave të reja në Kamëz.

Kryeministri, ndërsa falënderoi ambasadorin Soreca theksoi se bashkimi Eruopian ishte donatori më i madh i vendit, duke u shprehur se mbështetja tashmë po përkthehet në punë.

“Vijon puna papushim me bllokun e dytë të shkollave të reja, të cilat ndryshe nga blloku i parë që u financua 100% nga qeveria shqiptare, financohen 100% nga Bashkimi Europian”, shkruan Rama në videon e publikuar në rrjetin social “Facebook”.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për