×
Tuesday, July 23, 2024

Trump sulmon përsëri rrjetin televiziv CNN, e quan “plerë”

April 24, 2020


Përmes një postimi në Twitter Presidenti amerikan, Donald Trump nuk i ka kyrsyer sërish akuzat ndaj gjigandit televiziv CNN, duke e quajtur “plerë”.

Postimi i Donald Trump:

Lajm i madh! Randall Stephenson, CEO i AT&T borxh i madh, i cili zotëron dhe kryeson Fake News @CNN, po largohet, ose u detyrua të largohej. Kushdo që lejon një “rrjet” të mbeturinave të bëjë dhe të thotë gjërat që bën CNN, duhet të largohet sa më shpejt të jetë e mundur. Shpresojmë se zëvendësimi do të jetë shumë më i mirë!
Presidenti amerikan, Trump shquhet për sulmin ndaj mediave në SHBA.

Trump shquhet për sulmin ndaj mediave, pasi vetëm gjatë ditës së djeshme Trump në një konferencë për shtyp sulmoi reporterin e Washington Post, Philip Rucker i cili interpretoi kërë deklaratën e Trump një keqinformim të dukshëm.

“Njerëzit që dëgjojnë këto njoftime, duan të marrin informacion dhe udhëzime dhe duan të dinë se çfarë të bëjnë. Ata nuk po kërkojnë thashetheme”. Trump u përgjigj, “Unë jam presidenti dhe ju jeni lajm i rremë“, duke shtuar se udhëzimet e tij “janë vetëm një sugjerim”.

Por, si do të reagonte Ambasada Amerikane, nëse Kryeministri apo Presidenti shqiptar do të thonin të njëjtën gjë për një media kombëtare në vend?

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments