×
Friday, June 14, 2024

Rëndohet bilanci tragjik/ Tre shqiptarë humbin jetën nga tërmeti në Turqi

October 31, 2020


Numri i viktimave me orgjinë shqiptare të tërmetit tragjik të së premtes ka arritur në 3. Identiteti i tre viktimave është bërë i ditur dhe ata  janë Nazmije Dograjan, 64 vjece, Hatixhe Dogruja 70 vjeçe dhe burri i saj Bajram Dogruja 73 vjeç.

Të tre viktimat janë shqiptarë nga Kosova, të larguar nga Prishtina që në 1956 dhe të vendosur në Izmir. Fatkeqësisht ata nuk mundën që të mbijetojnë nga tërmeti tragjik, pasi rrënojat i zunë poshtë.

Eunes.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments