×
Wednesday, September 27, 2023

“Propozimi franko-gjerman për rimëkëmbjen e BE-së, përgjigjja e duhur”

May 21, 2020Propozimi franko-gjerman për krijimin e një fondi rimëkëmbjeje prej 500 miliardë eurosh është përgjigjja më e mirë për urgjencën ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi, deklaroi ish-presidenti i Komisionit Europian,
Jean-Claude Juncker në një intervistë për stacionin gjerman “Deutshe Welle”, ritransmetuar nga disa media ndërkombëtare.

“Propozimi i prezantuar nga kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Marcron na mundëson t’u përgjigjemi me solidaritet nevojave”, theksoi Juncker.

“Në mënyrë të veçantë për vendet e Europës Jugore kjo është absolutisht e nevojshme”, shtoi ai Juncker.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments