×
Sunday, May 19, 2024

Europa kontinenti më i goditur nga COVID-19, mbi 90 mijë viktima

April 16, 2020


Pandemia e koronavirusit deri tani ka vrarë mbi 90 000 njerëz në Europë. Sipas ‘France Presse’ Europa është kontinenti më shumë i goditur nga COVID-19, ku dhe ndodhen më shumë se 65% të viktimave.

Europa ka 90 180 viktima dhe 1.047.227 raste të infektuar me koronavirus. Numri totali i viktimave në botë është 137.499 njerëz.

Italia zë vendin e parë më 21.645 të vdekur, më pas Spanja me 19.130 e ndjekur nga Franca me 17,167 dhe Britania e Madhe 12.868. Këto janë shtetet që kanë më shumë të vdekur nga COVID-19 në Europë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments