×
Wednesday, March 22, 2023

‘Bild’: Rama ndërtues i urave të dialogut Turqi-Greqi. Kancelarja Merkel e inkurajoi personalisht

January 13, 2021
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka inkurajuar personalisht kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, për përpjekjet e tij për të ulur në tryezë bisedimesh liderët e Turqisë dhe të Greqisë.

Turqia dhe Greqia, dy shtete që kanë pasur konflikte historikisht, së fundmi janë konfiktuar për ishujt në Detin Egje.

BILD në shkrim e cilëson Ramën si “ndërtues të urave të komunikimit”.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments