×
Thursday, December 7, 2023

“Ballkani Perëndimor e ka të ardhmen në Bashkimin Europian”

June 4, 2021


Ne jemi dakord që e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Bashkimin Europian dhe ne duam ta çojmë përpara këtë, deklaroi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

”Patëm një takim pozitiv me Borut Pahor, presidentin e Sllovenisë”,  shkroi presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen në Twitter, me rastin e marrjes nga Sllovenia të presidencës së radhës të Bashkimit Europian.

”Gjashtëmujori i presidencës së Sllovenisë në BE do të jetë thelbësor”, theksoi Von der Leyen.

Më 1 korrik 2021 Sllovenia merr presidencën e radhës të Bashkimit Europian.

Eunews.alComments are closed.