×
Tuesday, July 23, 2024

Balla: Gjykata të bëjë drejtësi dhe të zbardhë kush është burimi i Bashës për 500 mijë dollarë

December 13, 2019


Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dërgimit në gjykatë nga ana e Prokurorisë së Tiranës të dosjes kundër kreu të PD-së, Lulzim Basha, ish-sekretarit të përgjithshëm të kësaj force Arben Ristani dhe financierit Ilir Dervishi lidhur me lobimin në SHBA. 

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, numri dy i PS, deklaron se gjykata të bëjë drejtësi dhe të zbardhë edhe akuzën për pastrim të produkteve të veprës/veprimtarisë kriminale.Kush është burimi i L.Basha për 500 mijë dollarë.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Heshtje e madhe për dërgimin në Gjykatë të të pandehurit Lulëzim Basha vetëm me akuzën si fallsifikator. Gjykata të bëjë drejtësi & të zbardhë edhe akuzën për pastrim të produkteve të veprës/veprimtarisë kriminale.Kush është burimi i L.Basha për 500 mijë💵 & si u transferuan ato?

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments