×
Wednesday, March 22, 2023

Von der Leyen: Për pasaportat e vaksinave na duhet diskutim i gjerë

January 22, 2021
Gjatë takimeve me liderët europianë kemi diskutuar mbi certifikatat për qytetarët e vaksinuar, deklaroi presidentja e Komisioni të BE, Ursula von der Leyen.

”Duhet të qartesojmë disa gjëra… e para është një dokumentacion i thjeshtë mjekësor dhe e dyta ka implikime politike që duhet të marren në konsideratë duke përfshirë respektimin e së drejtës për të dhënat personale të qytetarëve”, shtoi presidentja.

“Kur të vijë koha e duhur do të na duhet një diskutim i gjerë midis shteteve anëtarët mbi përdorimet e mundshme të certifikatave sanitare”, shtoi ajo.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments