×
Tuesday, February 27, 2024

“SHBA, aleat dhe partner strategjik i Shqipërisë”

March 20, 2020


Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka falenderuar ambasadën e SHBA në Tiranë për mbështetjen dhe vëmendjen që ka treguar në këto ditë të vështira për Shqipërinë.

Përmes një potimi në Twitter Balla deklaron se marrëdhëniet mes dy popujve dhe dy qeverive janë të rëndësisë parësore dhe strategjike.

Sipas Ballës, SHBA është aleati dhe partneri strategjik i Shqipërisë.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Thank You @USAmbAlbania për mbështetjen & vëmendjen në këto ditë të vështira për ne, për ju dhe gjithë globin në përballjen me #Covid_19 Marrëdhëniet mes dy popujve tona & ato mes dy qeverive janë të rëndësisë parësore dhe strategjike. SHBA janë aleati dhe partneri ynë strategjik.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments