×
Tuesday, February 27, 2024

Paketa antishpifje, Balla: Në një linjë me standardet ndërkombëtare dhe rekomandimet e OSBE

December 17, 2019


Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se ligji antishpifje për mediat është në një linjë me standardet ndërkombëtare dhe rekomandimet e OSBE-së.

Përmes një postimi në Twitter numri dy i PS, Taulant Balla thekson se nesër ky projekt-ligj do të  mbështetet me votë në Kuvend, ndërsa shton se më pas do të ketë zbatim dhe monitorim.

Postimi i Taulant Ballës:

E qartë si drita🌞 Dokumenti integral http://parlament.al/News/Index/9800do… është në një linjë me standardet ndërkombëtare dhe angazhimet tona në kuadër të OSBE. Faleminderit të gjithëve që kontribuan! Nesër mbështetja me votë në Kuvend dhe më pas zbatimi & monitorim @OSCE_RFoM @EU_Commission

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments