×
Thursday, June 13, 2024

Negociatat/ Presidenti i Këshillit Europian bisedë me Edi Ramën: Presim me padurim konferencën e parë ndërqeveritare

October 30, 2020


Presidenti i Këshillit Europian, Michel Charles, me anë të një postimi në “Twitter” ka publikuar një foto me Edi Ramën, gjatë një bisede online që ai ka zhvilluar me kryeministrin shqiptar.

Charles thekson se pret me padurim konferencën e parë ndërqeveritare, teksa shton se solidariteti i ndërsjellë gjatë COVID-19 ka përforcuar më tej marrëdhënien BE-Shqipëri.

Në komunikim online me Edi Ramën. Presim me padurim konferencën e parë ndërqeveritare që do të mblidhet pas miratimit të kornizës negociuese.
Angazhimi është i mirëpritur për reformat dhe zbatimin e BE-së.
Solidariteti i ndërsjellë gjatë # COVID19 ka përforcuar më tej marrëdhënien BE-Shqipëri.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments