×
Tuesday, October 3, 2023

KE propozon 3 miliardë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor, Balla: Akt tjetër solidariteti i BE

April 22, 2020Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka përshëndetur propozimin e Komisionit Europian për përdorimin e ndihmës makro-financiare prej 3 miliardë euro
për Shqipërinë, Kosovën dhe vendet e Ballkanit Perëndimor për përballimin e krizës së shkaktuar nga koronavirusi.

Përmes një postimi në Twitter Balla deklaron se ky është një akt tjetër solidariteti i BE-së ndaj Shqipërisë në luftën ndaj pandemisë së shkaktuar nga COVID-19.

Sipas Ballës, ndihma e propozuar nga Komisioni Europian do të marrë formën e kredive afatmesme.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Një tjetër shenjë e SOLIDARITI e BE ndaj Shqipërisë. Komisioni Europian sapo ka propozuar përdorimin e ndihmës makro-financiare (MPJ) për të mbështetur Shqipërinë, Kosovën, Ballkanin Perëndimor dhe partnerë të tjerë fqinj në kontekstin e krizës COVID-19. Ndihma do të marrë formën e kredive afatmesme.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments