×
Tuesday, June 6, 2023

Kancelarja Merkel: Lejimi i udhëtimeve brenda Europës nuk është në axhendë

May 1, 2020



Çështja e lejimit të udhëtimit brenda Europës, ndërkohë që kriza e shkaktuar nga koronavirusi po lehtësohet, nuk është ende në rendin e ditës, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Deklaratën e sipërcituar Merkel e bëri pas një konference video me kryeministrat e landeve gjermane.

Kjo video konferencë ishte përqëndruar në lehtësimin e disa prej kufizimeve të vendosura në mes të marsit për të ngadalësuar përhapjen e virusit.

Gjermania është një nga vendet me më pak viktima nga COVID-19, në raport me popullsinë.

”Muzetë, kopshtet zoologjike dhe ekspozitat në të gjithë Gjermaninë do të rihapen, së bashku me shkollat fillore në shtetin më të populluar të West Rhine Westphalisë”, shtoi kancelarja.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments