×
Tuesday, July 23, 2024

Hapja e negociatave me BE-në, Balla: Vendim historik, konfirmon progresin e arritur nga Shqipëria

March 24, 2020


Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Europian për çeljen e negociatave për anëtarësim në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se ky është një vendim historik, i cili konfirmon progresin e arritur nga Shqipëria.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

KËSHILLI EUROPIAN:

vendos të hapë negocijatat e anëtarësimit me Republikën e Shqipërisë🇦🇱

KY ËSHTË NJË VENDIM HISTORIK DHE KONFIRMON PROGRESIN E ARRITUR NGA SHQIPËRIA👍

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments