×
Wednesday, July 17, 2024

COVID-19/ Shënohen mbi 25 milionë raste në Europë

December 25, 2020


Më shumë se 25 milionë raste me COVID-19 u regjistruan zyrtarisht në Europë, sipas të dhënave zyrtare.

Pesëdhjetë e dy vende të rajonit përbëjnë zonën më të prekur në botë për nga numri i rasteve para SHBA-së dhe Kanadasë me 19 188 172 raste, Amerikës Latine dhe Karaibeve me 15 024 469 raste dhe Azisë me 13 617 004 raste.

Rajoni ka qenë i pari që ka kaluar pragun e gjysmë milionë viktimave nga COVID-19 më 17 dhjetor.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments