×
Thursday, December 7, 2023

Arrestimi i Tushes/ Reagon Rama: Çdo i akuzuar nga drejtësia do të përgjigjet vetë, PS u shërben zgjedhësve jo të zgjedhurve

July 6, 2021


Reagimi i Kryeministrit Rama pas arrestimit të Kryebashkiakut socialist së Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe. Me anë të një ‘Tweetti’ Rama shprehet se cilido individ i akuzuar nga drejtësia nuk do të mbrohet nga Partia Socialiste.

Reagimi i plotë i Edi Ramës:

Kryetari i Bashkisë së Lushnjës dhe cilido tjetër i akuzuar nga drejtësia në këtë rast apo në çdo rast, nuk do të ketë asnjë mbrojtje nga Partia Socialiste e duhet të përgjigjen vetë para drejtësisë, me avokatët e tyre e me gojën e tyre! PS u shërben zgjedhësve jo të zgjedhurve.

Çdo zgjedhës duhet ta dijë se besnikëria jonë ndaj tij nuk varet nga asnjë individ, po është flamur beteje i PS për ta bërë Shqipërinë të ardhmen tonë dhe çdo i zgjedhur nuk duhet ta harrojë se flamuri i PS s’mund të bëhet mbulesa e askujt, për asnjë interes apo faj vetjak.

Eunews.alComments are closed.