×
Sunday, April 2, 2023

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kim apel qytetarëve: Merrni kartat e reja të identifikimit që të votoni

January 6, 2021Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim deklaroi sot se qytetarët duhet të marrin karta e reja të identiteti për të votuar më 25 prill.

“Shumë urgjente që të gjithë qytetarët shqiptarë të marrin kartat e reja të identifikimit, në mënyrë që të marrin shërbimet dhe të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit”, shprehet Kim në reagimin e saj.

“Lëshimi i kartave të reja biometrike të identifikimit është pjesë thelbësore e marrëveshjes së 5 qershor mbi Reformën Zgjedhore. Ju lutem, mos prisni derisa të jetë tepër vonë. Merrni kartat tuaja të reja të identifikimit tani, në mënyrë që të votoni në 25 prill”, tha Kim.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments