×
Sunday, May 28, 2023

Spanjë, kryeministri Sanchez njofton zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme

May 16, 2020 Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez njoftoi sot se synon të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme, që do të përfundojë më 24 naj, edhe për rreth një muaj deri në fund të procesit të lehtësimit të kufizimeve.

“Kjo do të jetë gjendja e jashtëzakonshme e fundit dhe do të zgjasë deri në përfundim të lehtësimit të kufizimeve”, deklaroi ai në një fjalim televiziv.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments