×
Friday, March 24, 2023

Spahn: Për të zbutur valën e tretë na duhet një lockdown

April 9, 2021




Për të zbutur valën e tretë na duhet një bllokim i pandemisë, deklaroi sot në një konferencë për shtyp në Berlin ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn.

Spahn u bëri thirrje partive politike ”të ulin tonin e konfrontimit politik në Gjermani, për shkak madje edhe në fushatës dhe të përqendrohen mbi thelbësoren dhe atë është në luftën kundër pandemisë”.

Mbi mundësinë e një bllokimi unitar dhe të shkurtër u shpreh edhe kancelarja në ditët e fundit.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments