×
Tuesday, February 27, 2024

“SHBA do të mbështesë përpjekjet e Shqipërisë në reformat e nevojshme për anëtarësimin në BE”

May 8, 2020


Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim deklaron se SHBA do të vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në reformat e nevojshme për bashkimin me BE.

Në një postim në Twitter ajo shpërndan postimin e presidentes së KE Ursula Von de Leyen për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe shpreh mbështetjen e SHBA-ve për reformat në vend.

“Shprehje e shkëlqyer e solidaritetit me #WesternBalkans. Ne do të vazhdojmë të mbështesim fuqimisht 🇦🇱 përpjekjet për reformat e nevojshme për t’u bashkuar”, shkruan Kim.

Yuri Kim Tw

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments